Muzycy na całym świecie w najprzeróżniejszy sposób radzą sobie z obecną, bardzo specyficzną sytuacją.

Uważam, że jedną z naszych narodowych cech jest szczególna umiejętność dopasowania się do panujących warunków.

Jak zatem radzą sobie polscy muzycy w Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz w Chinach? 

W tym odcinku zabieram Cię w podróż po świecie, aby z muzykami z naszej ojczyzny mieszkającymi poza Polską na stałe porozmawiać m.in. o tym:

🤔 Jak administracje rządowe poszczególnych państw, związki zawodowe, a nawet prywatne firmy ( jak np Spotify) pomagają muzykom przetrwać ten wyjątkowy czas?

🤔 Kiedy i w jakiej formie różne kraje planują umożliwić muzykom koncertowanie na żywo i np. na jakich zasadach już teraz w Chinach możesz grać i występować dla publiczności.

🤔 Oraz jak zmieni się rynek muzyczny i czego możesz spodziewać się w przyszłości, jeśli planujesz studiować (np. w Berklee College of Music w Bostonie) lub pracować jako muzyk za granicą? 

Zapraszam Cię do wysłuchania trzeciego odcinka „trylogii” Pandemia vs. Muzycy, z którego dowiesz się jak koronawirus zmienia rzeczywistość polskich muzyków na świecie.

 

Dodatkowe informacje i przydatne linki

 

Daniel „Sky” Szczepański  – trębacz, edukator, kompozytor, aranżer. Laureat wielu nagród w dziedzinie muzyki. Aktualnie studiuje na studiach policencjackich w Berklee Global Jazz Institute na wydziale “Contemporary Jazz Performance” w Bostonie w USA. Daniel definiuje swój styl jako mix Bopu, free jazzu, współczesnego jazzu z korzeniami Bluesa I Afro-Kubańskiego rytmu. 

Więcej informacji o Danielu znajdziesz kilkając w linki:

Strona internetowa Daniela Szczepańskiego

Profil na facebooku Daniela Szczepańskiego

Profil na Instagramie Daniela Szczepańskiego

 

Lena Nowak – klarnecistka zamieszkała w Göteborgu, gdzie studiowała na wydziale Muzyki Świata. Z projektami muzycznymi lawirujący pomiędzy tradycją a improwizacją  koncertuje w Europie i na Bliskim Wschodzie (Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Ahmad Al Khatib, Kompania Pergamos, Julia Wiklund, Wano Wejta).

Więcej informacji o Lenie znajdziesz klikając w linki:

Profil Leny Nowak na facebooku

Zespoły z którymi współpracuje Lena:

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Ya Halalo, Ahmad Al Khatib & Lena Nowak

Wano Wejta 

Łukasz Kłusek – kontrabasista. Studia muzyczne ukończył na Uniwerstecie Sztuki w Berlinie w klasie kontrabasu prof. Michaela Wolfa. Jego kariera muzyczna w Niemczech zaczęła się od doświadczeń w orkiestrze radiowej w Berlinie, Staatstkapelle w Dreźnie i zaprowadziłą do Nationaltheater Mannheim, gdzie pracuje na stałe już od 6 lat. Ulubione hobby to triathlon, któremu na codzień poświęca dużo czasu oraz prowadzi na jego temat własny kanał o nazwie TriLutek.

Tri Lutek – Kanał Youtube Łukasza Kłuska poświecony triathlonowi.

Magdalena Langman – skrzypaczka, kameralistka, muzyk orkiestrowy oraz nauczyciel gry na skrzypcach. Od kilku lat mieszka i pracuje w Szwajcarii, gdzie ukończyła Haute Ecole de Musique w Lozannie (uzyskując dyplom Master of Art) w klasie Prof. Renaud Capuçon. Jest również absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie Prof. Konstantego Andrzeja Kulki.

Strona internetowa Magdaleny Langman

Marcin „Piroman” Romanowski – basista sesyjny, dj, producent muzyczny, realizator nagrań. Współpracował min. z Reni Jusis, Red Lips, Babylon Raus, Piotr Bukartyk, Jabba Finasky, Tomasz Guiddo. Od 3 lat mieszka w Shenzhen w Chinach. 

Profil Marcina Romanowskiego na facebooku

Profil Marcina Romanowskiego na instagramie

Kanał Youtube Marcina Romanowskiego z filmami pokazującymi sytuację w Chinach 

Marcin Romanowski na Mixcloud

Share This