Media przez ostatnie tygodnie bombardują nas informacjami o skutkach pandemii koronawirusa.

Mam wrażenie, że bardzo łatwo słuchając tych informacji dojść do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie zabarykadowanie się w mieszkaniu w oczekiwaniu na poprawę sytuacji. Miarą naszego człowieczeństwa jest to jak zachowujemy się w trudnych sytuacjach. Dla wielu muzyków, wprowadzone  praktycznie z dnia na dzień ograniczenia okazują się być najtrudniejsza próbą w której jak dotąd przyszło im uczestniczyć.

W tym odcinku zaprosiłem do rozmowy muzyków którzy postanowili zareagować na panującą sytuację w sposób wyjątkowy.

Michał Sołtan – wokalista, gitarzysta i performer który od 15 marca (czyli w  dniu premiery tego odcinka już przeszło 50 razy), dzień w dzień wychodzi na balkon swojego mieszkania by grać i śpiewać, jak sam określa:”ku pokrzepieniu serc” .

oraz

Maciej Czarnecki – perkusista, perkusjonalista i… programista, który zgłosił się jako wolontariusz do pracy w szpitalu przy opiece nad osobami chorymi na koronawirusa.

A ponieważ odcinek ten jest kontynuacją serii o sytuacji muzyków w obliczu pandemii to oprócz ciekawych historii którymi dzielą się w rozmowie moi goście, każdego z nich zapytałem o to samo:

Jak wyglądało Twoje muzyczne życie do tej pory?
Jak wygląda ono teraz?
I jaka jest wg Ciebie przyszłość muzyki, muzyków i całej branży?

Zapraszam Cię do wysłuchania odcinka Muzykalności, w którym dowiesz się, jak pandemia koronawirusa zmienia rzeczywistość zawodowych muzyków.

W tym odcinku podcastu Muzykalności znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Jak obecnie wygląda sytuacja zawodowych muzyków?
  • Jak w związku z pandemią muzycy uczestniczą w pomocy innym?
  • O tym, jak spojrzeć na obecną sytuację jako na szansę?

Zapraszam Cię do wysłuchania naszej rozmowy.

Dodatkowe informacje i przydatne linki

Linki do stron gości:

Michał Sołtan – Wokalista, gitarzysta, performer i producent. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Zdobywca ,,4 x TAK” w 9 edycji programu telewizyjnego ,,Must Be The Music. Tylko Muzyka”, lider zespołu Imagination Quartet, z którym koncertował na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce. Finalista koncertu „Debiuty” podczas 55 KFPP w Opolu. Wydał debiutancką płytę pt. „MaloGranie”, nad którą pracowali muzycy światowej klasy, m.in. Dante Luciani – puzonista Franka Sinatry. W programie „Mam Talent” skomponował i wykonał z zespołem autorski utwór, do półfinałowego występu duetu tancerzy Tap Bros. Gościł i występował m.in. w programach takich jak: „Onet Rano”, „Dzień Dobry TVN”, „Pytanie na Śniadanie”, „Halo Polonia”, „Mamma Mia”. Jest zaangażowany w projekty charytatywne przeciw FASD, fundację pomocy Goldenom Aurea.

Obecnie pracuje nad nowym materiałem, m.in. z Christopherem Li’nardem Jacksonem, wybitnym basistą z Nowego Jorku, oraz rozwija swoją wytwórnię – Soltan Art Group.

 

Więcej informacji o Michale znajdziesz kilkając w linki:

Profil Michała na facebooku

Profil Michała na instagramie

Pomóż Michałowi wspierając jego działalność!

Maciej Czarnecki – perkusista, perkusionalista, programista, ratownik KPP. Pochodzi z Krakowa, lecz mieszka w Poznaniu i jak sam mówi: „kocha to miasto”. Na co dzień programuje pisząc kod dla poznańskiej firmy Forcom. Muzycznie współpracuje z zespołem Jig Reel Maniacs oraz Orkiestrą Grzegorza Urbana. Uważa, że: „Żyło by się przyjemniej, gdyby ludzie mieli więcej dystansu do siebie, a nie od siebie nawzajem :)”.

Więcej informacji o Maćku znajdziesz klikając w linki:
Profil Maćka na facebooku

Profil Maćka na instagramie

Profil Maćka na youtube

Share This