Wiele komedii romantycznych, pokazujących krętą drogę do bycia ze sobą dwojga ludzi, kończy się w domyśle bajkowym stwierdzeniem: żyli długo i szczęśliwie.
Podobnie związek z osobą, która jako muzyk jeździ w trasy koncertowe i występuje na scenie, dla jednych będzie gwarancją wspaniałej, pełnej namiętności i szaleństwa przygody.
Ale z drugiej strony są i tacy, którzy od razu powiedzą, że mając jako partnera muzyka, fundujemy sobie relację z kimś, kogo będziemy musieli utrzymywać, słuchać po raz setny kolejnej wersji tej samej piosenki, znosić przedłużające się próby i odpierać z wprawą mistrza jiu-jitsu kolejne umizgi zainteresowanych naszym partnerem fanek, tudzież fanów.

Jak zatem wygląda życie w związku z osobą, która jest muzykiem?
Czy gwarancją udanej relacji jest związek dwojga artystów, najlepiej występujących razem na scenie?
A może wprost przeciwnie – lepiej będąc muzykiem, artystą, „ulokować” uczucia w kimś, kto kompletnie nie interesuje się muzyką, pracuje na etacie np. w korporacji i jest gwarancją, że chwilowy brak koncertów nie zmusi Was do zaciągania długów, by przetrwać kolejny miesiąc.
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą dziś wspólnie Paulina Łaba Torres i Tomek Torres.

Więcej informacji o Paulinie Łabie Torres możesz znaleźć pod adresem www.muzykalnosci.pl/19

Tomasz Torres
– absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
– absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
– w latach 1997-2006 członek zespołu Triology (wraz z Michałem Barańskim i Mateuszem Kołakowskim), założonego przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Ponad 300 koncertów na terenie całych Stanów Zjednoczonych m. in. w takich klubach jak: Knitting Factory (NYC); Jazz Bakery (LA); Mt. Washington Hotel (NH); Chicago (Konsulat Polski); a także w innych klubach jazzowych w San Diego, Bostonie czy Denver. Podczas pobytów w Stanach mial przyjemność poznać i zagrać razem z takimi muzykami jak: Bill McHenry, William Gallison, Tony Malaby, Jeff Williams, Aaron Goldberg, Jamey Aabersold, Adam Makowicz czy Buddy DeFranco.
– w Polsce miał okazję współpracować z tak uznanymi muzykami jak Bobby McFerrin, Mayito Rivera, Michał Barański, Jan Smoczyński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Urbański, Reinaldo Ceballo, Jose Torres, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Filip Siejka, Piotr Zaczek, Grzegorz Jablonski, Robert Kubiszyn.
– współpracuje lub współpracował z zespołami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres & Havana Dreams, Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic, Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Ania Szarmach, Urszula Dudziak, VNM, TEDE oraz Kuba Badach.
– od 2012 współpracuje z najlepszymi DJ’ami z kraju i z zagranicy jako perkusista Live Act. Współpracował z DJ Bleq, DJ Macu, DJ Kocurr, DJ Romi, a także z 3-krotnym Mistrzem Świata w DJ’ce – DJ Pro Zeiko. Na co dzień gra w najlepszych klubach w Warszawie oraz w innych klubach w całej Polsce.
– współzałożyciel grupy The Bangers w ktorego sklad wchodza DJ Macu i DJ Kocurr. W 2015 roku formacja wypuściła pierwszy w polsce mixtape z zywa perkusja.
W roku 2014 Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn „Perkusista” w kategorii „Perkusista Modern”, w 2016 ponownie zwyciężył w kategorii „Perkusista”, a w styczniu 2017 został uznany jednym z „101 Polskich Perkusistów Wszechczasów”, według magazynu „Perkusista”.

Przydatne linki

Linki do stron i osób wymienionych w tym odcinku:

Paulina Łaba Torres w internecie:
Strona Pauliny
Fanpage Pauliny
Instagram Pauliny

Tomek Torres w internecie:
Strona Tomka
Fanpage Tomka
Instagram Tomka

Transkrypcja

Przy mikrofonie Tomasz Glinka, a Ty słuchasz właśnie podcastu Muzykalności, w którym opowiadam o tym, jak możesz zamienić pasję do muzyki w sposób na życie lub realizować własną muzyczną wrażliwość jako ciekawe hobby.
Na pierwszy rzut oka związki uczuciowe i miłość nie są wprost częścią składową utworu muzycznego.
Jednak muzyka niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i czy tego chcemy czy nie, z każdym kolejnym zagranym czy wyśpiewanym dźwiękiem pokazujemy kawałek siebie i naszej codzienności i uczuć, które jej towarzyszą.
To z kim dzielimy czas i kogo kochamy, wpływa na nas, a tym samym na naszą muzykę.
Zanim wysłuchasz rozmowy z dwójką moich dzisiejszych gości to na początek krótkie wyjaśnienie.
W 19. odcinku podcastu Muzykalności rozmawiałem z Pauliną o pracy aktorki musicalowej. Okazało się, że kiedy umawiałem się z Pauliną na rozmowę w grudniu 2019 tego roku, to umawiałem się jeszcze z Pauliną Łabą. Kiedy jednak spotkaliśmy się na nagraniu w styczniu 2020 roku spotkałem się już z Pauliną Łabą Torres.
I kiedy już wspólnie nagrywaliśmy naszą rozmowę o musicalach, to przyszedł mi do głowy pomysł, żeby porozmawiać razem we trójkę ( już z mężem) Pauliny o tym, jak wygląda życie w bliskiej relacji z kimś kto na co dzień koncertuje i nagrywa płyty.
A ponieważ przeglądając profile państwa Torres w mediach społecznościowych, zobaczyłem tam dużo zatrzymanych w kadrze barwnych momentów, to odkopałem najbardziej kolorową bluzę z dna szafy i zaprosiłem moich gości do zarejestrowania naszej rozmowy również w wersji wideo.
Jeśli chcesz nas zobaczyć, to wystarczy, że zajrzysz na stronę muzykalnosci.pl/21

Na początku rozmowy, której już za chwilę wysłuchasz, Tomek opowiada trochę o sobie i swojej drodze do bycia muzykiem.
Jeśli zaś chcesz dowiedzieć się więcej o Paulinie, to gorąco zachęcam Cię do wysłuchania rozmowy pod adresem muzykalności.pl/19.

Teraz już zapraszam Cię do wysłuchania naszej rozmowy, w której rozgryzamy temat związków muzyków z muzykami oraz muzyków z osobami, które muzyką się nie zajmują, a także doradzamy, jak znaleźć dla siebie muzycznego partnera.

 

Transkrypcja wkrótce…

Share This