W odcinku którego możesz posłuchać poniżej postanowiłem opowiedzieć Ci o muzycznym projekcie który miałem przyjemność realizować kilka lat temu.
Czemu go przypominam?
Ponieważ tak naprawde i Ty możesz zrealizować podobny projekt, jeśli znajdziesz w sobie trochę energii.

Blues Ray realizowaliśmy wspólnie z grupą znajomych przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej i wsparciu formalnym Polskiego Związku Niewidomych od lutego do maja 2013 r.
Nasza akcja była skierowana do niewidomej i słabowidzącej młodzieży zainteresowanej grą na instrumentach muzycznych, chcącej rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności, jak i osób zainteresowanych muzyką w ogóle.

Często dysfunkcja wzroku może utrudniać dostęp do edukacji muzycznej i kontaktu z tzw „żywą” muzyką.
Młodzi ludzie z muzyczną pasją, chcący ją rozwijać, napotykają szereg barier, by móc chociażby spróbować swoich sił jako gitarzysta, perkusista czy wokalista.
Tymczasem badania potwierdzają, że osoby niewidome mają często lepszy słuch muzyczny, co w praktyce przekłada się na dynamiczniejszy rozwój w trakcie nauki gry na instrumentach.
W ramach warsztatów „Blues Ray” uczestnicy brali udział w cyklicznych spotkaniach grupowych i zajęciach indywidualnych z profesjonalnymi muzykami .

„Blues Ray” – nazwa jest zestawieniem słowa „blues” – gatunku muzycznego i imienia „Ray” – od Raya Charlesa niewidomego pianisty bluesowego.

Przydatne linki

Linki do stron i osób wymienionych w tym odcinku:

Polski Związek Niewidomych
Młodzież w Działaniu

Share This